Povrchová úprava

Na exteriérovú povrchovú úpravu našich výrobkov používme značku Impra®lan - poprednú značku v oblasti ochrany dreva a povrchových úprav.

Základom stratégie udržateľnosti značky Impra® sú 3 zásady:

Ekologická zodpovednosť Chrániť drevo vhodnými prípravkami proti škodcom. Produkty predstavujú už po celú radu rokov optimálnu ochranu pri maximálnej orientácii na ochranu životného prostredia. Pretože sa v Nemecku Impra® potýka s najvyššími nárokmi na ochranu životného prostredia z celého sveta, nie je sa čo diviť, že v tomto ohľade ochrana životného prostredia "Made in Germany" kladie merítka. Účinná ochrana a ochrana životného prostredia sú hlavnými hnacími motormi pre inovácie. Produkty a služby značky Impra® nastavujú latku na celom svete vďaka svojej dlhej životnosti, účinnosti a zlučiteľnosti so životným prostredím.
Ekonomická zodpovednosť V posledných rokoch značka Impra® dosiahla veľmi pozitívne výsledky. Hlavne v medzinárodnej oblasti sa veľmi intenzívne angažovala a etablovala na mnohých nových trhoch. Má zastúpenie vo všetkých významných rozvojových regiónoch.
Spoločenská zodpovednosť Zelený bod - duálny systém Duales System Deutschland GmbH.


Značka impralan® - systém pre odborníkov na priemyselné povrchové úpravy dreva.

Impralan® je vodou riediteľný komplexný systém určený pre priemyselnú aplikáciu povrchových úprav na drevo. Produkty sú prispôsobené pre aplikáciu na drevo, ale taktiež na vysoko komplexné procesy v priemyselných výrobách. Či už sa jedná o výrobu okien, balkónov, plotov alebo fasád. Požiadavky kladené na tieto produkty sú vysoké. Jedná sa o najlepšiu kvalitu výsledkov a kompletný servis.

Úžitok:
• impralan® je systém na vodnej báze vytvorený špeciálne na drevo.
• impralan® ponúka rozsiahly program produktov pre najrôznejšie aplikačné účely.
• impralan® ideálnym spôsobom kombinuje vzhľad a ochranu dreva, mimo iné vďaka skúsenostiam s biocídnou ochranou.


Samozrejmosťou povrchovej úpravy našich výrobkov je impregnácia dreva náterom Impralan®-Grund I100 s obsahom účinných látok pre ochranu proti modraniu a hnilobe všetkých drevín v exteriéroch podľa normy DIN 68 800 bez kontaktu so zemou.

Vlastnosti:

- spevňuje drevo a stabilizuje rozmery
- vysoké penetračné schopnosti
- vysoká účinnosť
- má zjednocujúci účinok
- reguluje obsah vlhkosti
- testovaný podľa noriem DIN EN 152 a DIN EN 113