Prístrešky

Tradičným materiálom na výrobu prístreškov, pergol a altánkov je drevo. Drevo si získalo obľubu hlavne kvôli svojím vlastnostiam a pri dodržaní správnej konštrukčnej ochrany má aj veľmi dlhú životnosť, vyžaduje si však pravidelnú údržbu.

Použitý materiál a jeho povrchová úprava by mali ladiť so stavbou domu a s architektúrou záhrady.

Takáto drevená stavba dokáže do istej miery nahradiť murovanú garáž i záhradný domček. V zime môže slúžiť na uskladnenie záhradného náradia, bicyklov, taktiež pomáha ochrániť automobil pred snehom a dažďom, v lete zabráni jeho prehrievaniu.

Terasový prístrešok, pergolu, či altánok treba chápať ako plnohodnotný doplnok k hlavnému obydliu, kde sa môžete počas horúcich letných mesiacov schovať pred slnkom, poskytuje príjemný tieň. Keďže je otvorenou stavbou, bude v ňom dostatok svetla a pri absencii bočných stien je prirodzeným prúdením zabezpečená výmena vzduchu.

Ak ste sa rozhodli takúto stavbu postaviť uprostred záhrady, odporúčame vyplniť minimálne jednu stenu drevenou výplňou, ktorá slúži okrem závetria aj ako tienidlo a taktiež vytvorí na záhrade viac súkromia pre posedenie s rodinou a priateľmi.

Ponúkame Vám stolárske drevené konštrukcie, ktoré vyrábame z certifikovaného dĺžkovo nadpájaného konštrukčného smrekového reziva KVH.

Prístrešky je vhodné prekryť napr. lexanom, no v tomto prípade tienenie nie je také účinné, ako pri nepriesvitných krytinách, kde používame asfaltový šindel (s dodatočnou poistnou hydroizoláciu Mezofol), ktorý je plne podbitý tatranským profilom 1tr. hrúbky 19mm.
Celá konštrukcia je prebrúsená a ošetrená profesionálnou tenkovrstvou exteriérovou lazúrou.

Samozrejmosťou našej povrchovej úpravy je impregnácia s obsahom účinných látok pre ochranu proti modraniu, hnilobe a drevokaznému hmyzu podľa normy DIN 68 800 časť 3 (vydanie 2012).

Prístrešky a zábradlia patria medzi tvarovo nestále stavebno-stolárske výrobky, ktoré sú permanentne vystavené poveternostným vplyvom a v týchto podmienkach je praskanie a pnutie dreva prirodzenou vlastnosťou a nepovažuje sa preto za závadu.

KVH masívne konštrukčné hranoly